Rodinný dům Opava

Opava

Architektonická studie rodinného domu, který jsme navrhli pro klienta v nové vilové čtvrťi v Opavě. Tento dům byl koncipován s myšlenkou na harmonické splynutí s okolím a poskytnutí maximálního soukromí jeho obyvatelům, zároveň s otevřeným přístupem do vlastní zahrady.

Na první pohled se dům jeví jako nepřístupná pevnost směřující do ulice, která chrání soukromí majitelů před vnějším světem. Ovšem na druhé straně, dům se majitelům plně otevírá a propojuje interiér s exteriérem prostřednictvím velkorysých prosklených ploch, které nabízejí nejen krásný výhled do zahrady, ale také zajišťují přirozené osvětlení interiéru.

Architektonický výraz domu je definován třemi základními kvádry, kde prostřední kvádr dominuje svou dvoupodlažní konstrukcí. Tento unikátní tvarový koncept nejenže zajišťuje zajímavé architektonické řešení, ale také optimalizuje funkční využití prostoru a zvyšuje celkovou estetickou hodnotu stavby.

Tento projekt představuje dokonalý příklad našeho přístupu k navrhování obytných prostor, kde klíčové hodnoty jsou požadavky klienta, okolí stavby a architektura.